2011

19. ledna
StřeDění - 3 x Slíva
Trojice sourozenců oslaví autorským čtením a výstavou uměleckých fotografií šedesátiny básníka Víta Slívy.

16. února
StřeDění - O galeriích, muzeích a životě vůbec
Beseda s historikem umění Petrem Spielmannem; v průběhu večera bude promítán dokument ČT „Petr Spielmann aneb vědomí souvislostí“. 

1. března - 4. května
Lidé Vítkovska
Výstava fotografií Jindřicha Štreita pořádaná ve spolupráci Benediktinského opatství Rajhrad a města Vítkov. 

16. března
StřeDění - O paměti a historii
beseda se švýcarským historikem Adrianem von Arburgem nejen na téma proměn českého pohraničí. 

24. března - 28. srpna
Alois a Robert Musilové
Arabista a romanopisec - dva slavní z jednoho moravského rodu. "Kurátor: Vojen Drlík"

20. dubna
StřeDění - O knihách vážně a nevážně
Beseda s Františkem Šalé, majitelem nakladatelství ALBERT; ze zákulisí nakladatelství - o úskalích i radostech vydávání knih ve 21. století.

21. dubna
Klasikové 19. století
Z jarního přednáškového cyklu na téma Německy psaná literatura na Moravě.

14. května
Muzejní noc 2011
Muzejní noc s humorem Zdeňka Jirotky. K 100. výročí narození autora legendárního Saturnina. 

18. května
StřeDění - Dějiny na vlastní kůži
Historik Jiří Pernes představí osobnost císaře Františka Josefa I. a jeho vztah k české společnosti.

19. května
Guido Glück a Brno
Z jarního přednáškového cyklu na téma Německy psaná literatura na Moravě.

8. června
StřeDění - Antonín Bajaja
Beseda se zlínským spisovatelem, redaktorem a pedagogem, držitelem Státní ceny za literaturu. Součástí večera bude i autorské čtení z jeho děl Duely, Zvlčení, Na krásné modré Dřevnici a Zpytování.

17. června
Vyhlášení výsledků V. ročníku literární soutěže Skrytá paměť Moravy
Slavnostní finále se tradičně uskuteční v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích, národní kulturní památce.

8. srpna - 2. září
Ohlédnutí za pěti ročníky soutěže Skrytá paměť Moravy.
Putovní výstava věnovaná literární soutěži pro mládež. "Kurátorka: Andrea Procházková"

8. září - 30. prosince
Morava vypráví... aneb Moravské mýty, pověsti a pohádky
Pohádkové putování Moravou - knížky lidového čtení na Moravě, pověsti, legendy i pohádky a jejich sběratelé a vypravěči. "Kurátorky: Romana Macháčková, Andrea Procházková“

9. září - 9. října
Ohlédnutí za pěti ročníky soutěže Skrytá paměť Moravy.
Putovní výstava věnovaná literární soutěži pro mládež. Tentokrát v Knihovně Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4.

14. září
StřeDění - Arnošt Goldflam
Český herec, dramatik, režisér a spisovatel přečte ukázky z připravované knížky s pracovním názvem Pravdivé výmysly nejen o tatovi.

22. září
Meluzína, Popelka a další pohádkové vytosti v moravské literatuře
Z podzimního přednáškového cyklu na téma Pohádky a pověsti z Moravy.

24. září
Knižní bleší trh
Možnost vzájemné výměny "starých" a nečtených knihy za nové, třeba i s čtenářskými zážitky.

5. října
StřeDění - Píseň o velkomoravské náušnici
Beseda s básníkem, čerstvým laureátem makedonské ceny Literární žezlo Ivo Odehnalem a balkanologem, překladatelem Ivanem Dorovským.

18. října
Vypravěč a sběratel lidových pohádek Beneš Metod Kulda
Z podzimního přednáškového cyklu na téma Pohádky a pověsti z Moravy.

21. - 22. října
Muzeum Brněnska na 21. Podzimním knižním veletrhu
Již podruhé na knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

25. října
At´žije republika!
Večer věnovaný vzniku ČSR spojený s vyhlášením VI. ročníku literární soutěže Skrytá paměť Moravy a autorským čtením Věry Linhartové a Magdalény Špačkové.

9. listopadu
StřeDění - Z druhé strany hranice
Setkání s rakouskými spisovateli českého původu Ilse Tielsch, rodačkou z Hustopečí, a Milanem Ráčkem, rodákem ze Zlína.

1. - 30. prosince
Listování + Co rok dal
Hudba v rajhradských rukopisech a starých tiscích a ukázka nejnovějších přírůstků do sbírek Památníku – soubor korespondence Alfonse Muchy. „Kurátoři: Jiří David, Romana Macháčková“

4. prosince
Pohádkové putování Moravou
Předvánoční den věnovaný dětem plný her, soutěží a pohádkových postav doplňuje
výstavu Morava vypráví; od 10 do 15 hodin.

14. prosince
StřeDění - Principál (ne)náročných herců
Setkání s Vlastimilem Peškou, hudebním skladatelem, režisérem, dramatikem, hercem a ředitelem Divadla Radost Brno.

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 


 

created by: Trinet a.s., design Václav Houf
200-310   350-050   70-532   200-310   70-411   100-105  ,""" 1Z0-803   SY0-401   000-080   70-480   200-101   70-461   220-802   1Z0-060   ITILFND   000-017   EX300   200-125  ,""" CRISC   1z0-808   CAP   ITILFND   210-060   OG0-093   101   400-201   220-802   PR000041   300-206   200-101   74-678   220-801   MB6-703   9L0-012   CRISC   300-209   70-488   2V0-621   2V0-620   200-120   MB6-703   642-999   CISM   9L0-066   ICGB   70-413   MB2-704   352-001   VCP550   MB2-704   700-501   70-346   70-463   CCA-500   352-001   PR000041   000-104   70-488   JN0-360   JN0-102   70-483   350-001   CISSP   JN0-102   1Z0-804   CAS-002   70-533   642-732   400-201   102-400   300-209   640-911   1z0-808   LX0-103   300-101   70-411   9L0-012   70-532   c2010-652   1Y0-201   70-461   200-125  ,""" ICBB   640-911   640-911   70-480   000-089   350-029   1Z0-803   000-080   100-105  , """ 300-070   EX300   640-916   350-001   210-065   400-051   2V0-621   200-120   M70-101   LX0-103   1Z0-804   200-310   SY0-401   352-001   300-320   100-101   810-403   MB2-707   N10-006   200-120   CISSP   810-403   300-075   210-060   210-260   300-075   210-060   642-999   300-115   70-461   MB2-704   MB2-707   810-403   210-060   70-533   1Z0-060   EX200   350-018   1Z0-803   210-260   400-101   400-101   810-403   810-403   CISSP   200-120   N10-006   CISSP   300-320   100-101   200-310   210-060   810-403   350-018   300-101   300-206   300-070   ADM-201   210-260   400-101   MB2-707   ADM-201   350-018   200-310   SY0-401   350-018   400-201   SY0-401   200-120   300-208   70-687   N10-006   500-260   210-260   200-310   70-410   400-051   350-018   810-420   640-875   70-643   200-125   810-403   210-260   70-460   200-101   1Y0-300   400-051   642-467   350-018   400-101   SY0-401   642-181   MB2-707   200-001   200-120   MB2-707   SY0-401   2v0-621   70-464   200-120   CAS-002   9L0-066   350-050   642-999   220-801   74-678   642-732   400-051   ICGB   c2010-652   70-413   101-400   220-902   350-080   210-260   70-246   1Z0-144   3002   AWS-SYSOPS   70-347   PEGACPBA71V1   220-901   70-534   LX0-104   070-461   HP0-S42   1Z0-061   200-120   70-533   N10-006   350-060   210-060   200-310   400-201   300-320   CISSP   70-410   700-505   70-680   mb2-707   400-101