XIV. ročník 2019/2020

Statut soutěže

Tiskové zprávy

Přihláška

Odkud se hlásili soutěžící XIV. ročníku

Čtrnáctý ročník literární soutěže Skrytá paměť Moravy přináší mladým pisatelům téma „Sítě“. Nový ročník vyhlásil 15. října 2019 v Památníku písemnictví na Moravě Ing. Tomáš Soukal, radní Jihomoravského kraje.

Soutěž je určena mladým lidem ve věku 11–19 let, kteří své prozaické texty mohou posílat do 31. března 2020 na adresu Památník písemnictví na Moravě, Klášter 1, 664 61 Rajhrad.

AKTUALIZACE: Termín uzávěrky soutěže byl přesunut na 17. dubna 2020.

Vzhledem k mimořádné situaci není nutné posílat příspěvky poštou, stačí zaslat elektronickou verzi soutěžního textu s přiloženou přihláškou na adresu pamet@muzeumbrnenska.cz.

Slavnostní předání cen a setkání všech soutěžících se letos v červnu neuskuteční, proběhne v náhradním termínu až na přelomu září a října.


Krocení literární múzy

Semináře tvůrčího psaní Krocení literární múzy jsou doprovodným programem literární soutěže pro mládež Skrytá paměť Moravy. Cílem seminářů je představit nové téma soutěže – „Sítě“ – potenciálním soutěžícím, procvičit se v technikách tvůrčího psaní a motivovat účastníky k psaní vlastních prozaických textů a povídek. Dílny se budou konat v několika moravských městech během ledna, února a března 2020 ve dvou blocích. 

Harmonogram a více informací ZDE.

Skrytou pamět Moravy najdete i na Facebooku.

 

Složení poroty:
PhDr. Olga Jeřábková - předsedkyně poroty, novinářka, redaktorka a pedagožka, Český rozhlas
Mgr. Richard Skolek - spisovatel a překladatel, lektor seminářů tvůrčího psaní
Mgr. Ing. Romana Macháčková - pracuje v Moravské zemské knihovně, kde byla od dubna 2015 do března 2019 autorkou většiny výstav a koordinátorkou cyklu Oči Brna
PhDr. Tomáš Jeřábek, Ph.D. - historik a pedagog, Filozofická a Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Gymnázium P. Křížkovského s uměleckou profilací v Brně
PaedDr. Libor Kalina – novinář a vedoucí pobočky Památníku písemnictví na Moravě, pobočky Muzea Brněnska, příspěvková organizace

 

VÝSLEDKY:

I. kategorie (11­–15 let):

1. místo – Ema Veverková: Ptačí tanečnice
2. místo – Jakub Vacek: Síť z ostnatých drátů
3. místo – Jitka Stritzlová: Marco
čestné uznání – Mia Bružeňáková: Zachraňte mne, mé sítě
čestné uznání – Klára Klocová: Jsem tvůj štít
pochvala poroty – Magdalena Holubová, Vojtěch Eibl, Radovan Šťastný

 

II. kategorie (16-19 let):

1. místo – Eliška Mostecká: Smrt číhá za sklem
2. místo – Eliška Zářecká: Pavouček
3. místo – Karolína Kawuloková: Do vody chčijů žáby
čestné uznání – Valentýna Lipovská: Plot, aneb Továrna na absurditu
čestné uznání – Jan Kadrnka:
Promítač, Dostojevskij, Sprite
pochvala poroty – Emma E. Conlon, Nicole Bajcsyová, Eva Brázdová, Filip Mráček


 

created by: Trinet a.s., design Václav Houf