10.05.2019 - 13.10.2019 | Památník písemnictví na Moravě

Kašpárkův svět pohádek

Uvedení do světa původních pohádkových příběhů, v nichž dobro vítězí nad zlem a nezištná pomoc druhým bývá odměněna. Výstavu s podtitulem "Loutkohraní" doprovázejí muzejně edukační programy, určené předškolákům a žákům prvního stupně ZŠ.

Výstava umožní nahlédnutí do bohaté historie loutkového divadla. Možná jste nevěděli, že loutkové divadlo nebývalo určeno výhradně dětským divákům. Kašpárek, jako jeho čelní představitel, reprezentuje příklon divadelních kusů, ve kterých účinkuje, spíše k humoru a satiře, než k ryze vážné notě. Z jeho základní charakteristiky se zrodila řada dalších důležitých postav, jaké známe z pohádek, divadelních her nebo cirkusových šapitó.

Interaktivní výstava vybízí k hraní – každý si může zkusit zahrát divadlo, vymyslet scénku, oživit loutku.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf