15.05.2013 - 15.05.2013 | Památník písemnictví na Moravě

StřeDění - Klára Janečková

Autorka historických románů i dramatických příběhů ze současnosti představí v Památníku písemnictví na Moravě svou novou knihu. Začátek v 17.00 hod.

Památník písemnictví na Moravě navštívila 15. května oblíbená spisovatelka historických a společenských románů Klára Janečková. Návštěvníkům přečetla ukázku z úspěšného historického románu Prokletý původ, který se nyní v květnu dočkal po deseti letech druhého vydání. Navazující besedu se čtenáři moderovala literární kurátorka Památníku písemnictví na Moravě Kristýna Cimalová.
Autorka osmi románových titulů vyrostla poblíž Bystřice pod Hostýnem. Ve svých knihách se zaměřuje na silné ženské osobnosti z historie, jejím oblíbeným obdobím je 16. století. Druhou linii jejích románů tvoří dramatické příběhy ze současnosti odehrávající se často v exotických zemích, jejichž prostředí spisovatelku inspiruje. Do povědomí veřejnosti se zapsala díky dramatické události, která ji coby osmnáctiletou studentku potkala: stala se obětí únosu. O deset let později toto téma literárně zpracovala v knize Unesená. Česká televize s ní o tomto zážitku natočila jeden z dílů pořadu 13. komnata.
Klára Janečková (*1979) vystudovala psychologii a v současné době působí jako školní psycholog. Píše odborné články, v kroměřížské knihovně vede také kurzy tvůrčího psaní. Na portálu Markéty Dočekalové mamtalent.cz hodnotila začínající autory a pomáhala jim objevit jejich nadání. Spolupracuje s časopisem Glanc Haliny Pawlowské, i se slovenským magazínem Šarm, ve kterém vydávala román na pokračování, nyní v něm má rubriku jako psycholožka.
 

         
created by: Trinet a.s., design Václav Houf