08.06.2013 - 08.06.2013 | Památník písemnictví na Moravě

Rajhradská sobota

Setkání rajhradských osobností s malými čtenáři v rámci celorepublikového projektu Celé Česko čte dětem, nabídka knih na prázdniny a žonglérské vystoupení. Odpoledne pořádá Klub přátel Památníku Knižní bleší trh s možností prodeje knih, které vám doma přebývají, a závěrečné setkání účastníků čtyřměsíčního kurzu Literární kaleidoskop. 9.30–12.00 hod. Celé Česko čte dětem; 13.30–17.00 Knižní bleší trh.

Rajhradskou sobotu 8. června ozdobily oživlé knihy. Živým přednesem z oceňovaných knih pro děti se Památník písemnictví na Moravě připojil za Muzeum Brněnska k celorepublikovému projektu Celé Česko čte dětem. Dětským návštěvníkům Rajhradské soboty četli starosta František Ondráček, kaplanka z hospice Zita Havlenová, zástupkyně ředitele místní ZŠ Dagmar Malotová, šéfredaktor Rajhradského zpravodaje Petr Žižka, knihovnice Lada Hamerníková a za benediktiny bratr Heřman. Vnímavému publiku se představil také vydavatel a autor knih pro děti Jiří Šandera, vystoupili nadaní muzikanti místní základní umělecké školy a svými žonglérskými kousky zpestřil dopoledne Dominik Grohmann, který dětem ukázal, jak trénovat s míčky.
Klub přátel Památníku písemnictví na Moravě pořádal v odpoledních hodinách knižní bleší trh a prostory kláštera patřily také setkání účastníků Literárního kaleidoskopu – kurzu, který se na literaturu dívá z různých úhlů. Neformální závěr jarního běhu předznamenal podzimní semináře, na které se už nyní mohou všichni zájemci těšit.


created by: Trinet a.s., design Václav Houf