01.12.2013 - 01.12.2013 | Památník písemnictví na Moravě

Adventní poezie s květinami

1. adventní neděle s vánoční poezií a floristou Slávkem Rabušicem. Odpoledne zaměřené na adventní květinové vazby prolne s verši velebícímu vánoční čas.

Tradice vánočních stromečků není ani zdaleka tak stará, jako historie ostatních ozdob z rostlin, spjatá se svátečními dny v závěru roku. Nezbytný smrček, borovičku nebo jedličku nesoucí desítky ozdob a svíček doplňuje ve svátečně uklizených příbytcích stále častěji také adventní věnec nesoucí čtveřici svící a téměř nikde na svátečně prostřeném štědrovečerním stole nechybí živé květy. Kombinace stálezelených lístků a jehličí s červenými květy nebo plody střídají mnohdy zcela nečekané barevné i druhové kombinace. I vánoční tradice podléhají módním trendům, letos například hraje prim šedá se stříbrnou. S aktuálním adventním zadáním se přijel do Památníku písemnictví na Moravě vypořádat florista Slávek Rabušic. Při setkání s květinovou poezií adventního času nechyběly ani vánoční verše od známých i méně proslulých básníků.
O první adventní neděli v Rajhradě zkrátka nebyla o předvánoční inspiraci nouze. Pokud jste program nestihli navštívit, nezoufejte, adventní květinové vazby budou nadále k vidění v našich expozicích.

created by: Trinet a.s., design Václav Houf