08.01.2014 - 11.05.2014 | Památník písemnictví na Moravě

Kuchařky – recepty našich předků

V současnosti moderní téma gastronomie pojme výstava skrze svědectví o stravě našich předků, která se nám dochovala prostřednictvím léty prověřených receptů. Díky tomu si návštěvníci budou moci prohlédnout nejen historické kuchařky dob minulých, ale také soudobou knižní produkci opírající se o tradiční moravské pokrmy.

Výstava byla zahájena vernisáží za účasti Petry Pospěchové, autorky publikace Regionální kuchařka: Všechny chutě Čech, Moravy a Slezska, ve středu 8. ledna 2014 a potrvá do 29. dubna. „Výstava prodloužena do 11. května!“   

Moravská strava minulosti byla stejně pestrá, jako byla a stále je i její krajina. Rozdílné přírodní podmínky umožňovaly pěstovat odlišnou škálu plodin, a tak i ovlivňovaly, co se v které oblasti servírovalo na stůl. Zatímco Haná byla úrodnější a bohatší a lidé si mohli více dopřávat třeba masa, ve Slezsku jej museli nahrazovat vejci nebo houbami. Naopak Valašsko bylo odkázáno hlavně na chov domácích zvířat, proto zde hrály důležitější roli mléčné výrobky (máslo, tvaroh, brynza). Díky tomu a dalším historickým a zahraničním vlivům má každá oblast svá kulinářská specifika. Některé krajové speciality zakotvily v obecném povědomí a stále se těší popularitě (např. valašské frgály), jiné zůstaly možná neprávem opomenuty. Výstava v Památníku písemnictví na Moravě představuje moravskou regionální kuchyni se všemi jejími aspekty. Návštěvníci se dozvědí něco o každodenní stravě svých předků, ale rovněž o tom, čím byla obohacována ve sváteční dny. Nechybí ani známé i pozapomenuté recepty a samozřejmě kuchařské knihy z různých období nebo dobové nádobí.

pracovní list pro II. stupeň ZŠ
pracovní list pro SŚ

 
created by: Trinet a.s., design Václav Houf