21.05.2015 - 04.10.2015 | Památník písemnictví na Moravě

Na návštěvě u nakladatelů brněnských univerzit

Pokračování cyklu mapujícího současnou knižní produkci. Nakladatelství brněnských vysokých škol se neomezují pouze na skripta, ale sklízejí ocenění i za výpravnost svých titulů, popularizujících současné vědecké poznatky.

Další výstava z cyklu „Moravská nakladatelství se představují“ je zaměřena na čtyři nakladatelství brněnských vysokých škol, a to Ediční středisko Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Nakladatelství Munipress Masarykovy univerzity, Vydavatelství Mendelovy univerzity v Brně a Nakladatelství VUTIUM Vysokého učení technického v Brně.
Zástupci jednotlivých univerzit neskrývali při vernisáži radost z možnosti společný projekt realizovat. Vydávání odborných publikací představuje další záslužnou činnost univerzit, ale není veřejností na první pohled vnímáno. Stojí trochu ve stínu samotné univerzitní výuky.
Vernisáž zpestřilo umělecké vystoupení Malého divadla kjógenu, vyprávějící téměř bez rekvizit jednoduchý, ale poučný příběh o buddhistickém mnichovi.
Pokud šestinu celkové knižní produkce v naší republice obstarávají právě univerzitní nakladatelství, jedná se o složku, která stojí za zmapování. Výstava v Památníku písemnictví na Moravě je koncipována jako studentský pokojík přetékající knihami. Přijďte ji navštívit i vy!
POZVÁNKA NA VÝSTAVU

created by: Trinet a.s., design Václav Houf