23.04.2015 - 01.11.2015 | Památník písemnictví na Moravě

Loutky nikdy nespí

Profilová výstava roku 2015 zaměřená na zpřístupnění odkazu moravského loutkářství nejmladší generaci čtenářů a diváků s interaktivními prvky a bohatým doprovodným programem.Profilová výstava roku 2015 zaměřená na zpřístupnění odkazu moravského loutkářství nejmladší generaci čtenářů a diváků s interaktivními prvky a bohatým doprovodným programem. Výstava je prodloužena do 1. listopadu 2015!

Její jádro tvoří pět kolekcí pohádkových postaviček, které absolvovaly řadu představení v brněnském Divadle Radost. Nechybí ani stručné seznámení s historií loutek a moravskými loutkohereckými rody, důraz je pochopitelně položen na souvislosti běžně uváděných her s ryze moravskými literárními předlohami.
Hlavním lákadlem pro malé i velké je interaktivní zóna s bohatým doprovodným programem, zaměřeným zejména na školní a předškolní návštěvníky. Hravou formou se zde dovědí o rolích jednotlivých členů divadelního rodu či souboru. Mohou se také proměnit v divadelníky, tedy ve výtvarníky loutek nebo kulis, garderobiéry, kulisáky, vodiče loutek, herce, scénografy, nápovědy, inspicienty, hudebníky, dramaturgy nebo dokonce režiséry.
Loutky v rajhradském klášteře, neusnou až do 4. října. Součástí slavnostní vernisáže bylo představení Honza a drak, s nímž vystoupil před četnými hosty Jan Hrubec, principál Dřevěného divadla.

 
created by: Trinet a.s., design Václav Houf