Kalendář událostí

Sedmero požehnání

Od: 18. 08. 2021
Do: 30. 09. 2021
Čas: -

Buxbaum2ok

Výstava černobílých fotografií Jindřicha Buxbauma nabízí pohled do nevšedního světa, který je pro většinu z nás vzdálený až exotický.


Představuje oduševnělé vhledy do komunity, která si střeží své poklady především ve svých srdcích. Název výstavy a současně i stejnojmenné fotoknihy, která v minulých dnech vyšla v nakladatelství Grada, odkazuje k rituálu Sedmi požehnání  (ševa berachot), která jsou recitována během židovského svatebního obřadu. V chodbě rajhradské klášterní kvadratury dominují momentky ze setkání nejtradičnějších Židů nejrůznějších směrů u hrobů významných učenců, rabínů a cadiků. Jde svého druhu o mystická zasnoubení, při nichž se spojují duše tohoto světa se světem příštím, minulým i věčným. Každý z rabínských járcajtů (výročí smrti) zachycených objektivem fotoaparátu je zároveň příběhem významných duchovních vůdců, kteří jsou pro židovské společenství trvalým požehnáním.

Doplňek k Buxbaumově kolekci tvoří náhled fotodokumentu Survivors (Photogenia, Jan Sucharda), který na osudu konkrétního člověka (Jindřicha Buxbauma), přibližuje úděl celé jeho generace.

Plakt

muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
mohyla miru

Památník

Mohyla
míru
více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum
ve Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.