Další pozvánky

Literatura na divadle života

12. 04. 2021 - 30. 06. 2021

Literatura na divadle zivota

Online edukační program pro II. stupeň ZŠ a SŠ k výstavě Člověk na divadle světa. Lidský život v zrcadle barokní literatury. Projděte si s námi cestu života barokního člověka za pomoci ukázek barokní literatury a výtvarného umění.


Spolu s účastníky budeme pracovat s úryvky literárních textů, analyzovat výtvarná díla a hledat souvislosti s našimi vlastními životy a současným světem.

Vzhledem k aktuální situaci nabízíme program online na platformě dle výběru školy.
Délka trvání programu 45 nebo 60 min (podle předchozí domluvy).
Přihlašování na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., více informací ZDE [PDF, 845 KB]

Novátor Ladislav Novák

09. 06. 2021 - 31. 10. 2021

Novk Rj ok

Ladislav Novák, básník, překladatel a výtvarník náleží spolu s Jiřím Kolářem k nejuznávanějším výtvarným a literárním experimentátorům druhé poloviny minulého století.


Železné oponě navzdory Ladislav Novák hledal a nalézal v sousedství někdejšího třebíčského židovského gheta nové postupy, metody a formy slovesného a výtvarného vyjádření. Výstava v Památníku písemnictví na Moravě představuje autora fónické a experimentální poezie, specifických alchymáží, froasáží, dekoláží, automatických kreseb, veronáží a konstelací včetně praktických inspirativních podnětů nejen pro školáky a předškoláky.

 

Plakt Novk

Krvavý román Josefa Váchala

23. 06. 2021 - 29. 08. 2021

Krvav romn 2 ok

Výstava Regionálního muzea v Litomyšli Krvavý román Josefa Váchala (1884–1969) v Rajhradě představí ve dnech 23. 6. – 29. 8. zásadní dílo dnes slavného grafika, malíře, mystika a spisovatele.


Svou práci podtitulem Studie kulturně a literárně historická vydal v roce 1924 v sedmnácti exemplářích. Apologetické pojednání o dobové brakové produkci doplnil vlastní verzí překotně podaného děje o fiktivním sanatoriu šíleného psychiatra Římsy.

 

 Krvav romn

Vesmír Rudo Prekopa

08. 07. 2021 - 15. 08. 2021

Fotogenijok

Ve spolupráci Památníku a umělecké agentury Photogenia se rodí další výstava aktuálních černobílých snímků, která oživí ve dnech 8. 7. – 15. 8. kvadraturu benediktinského kláštera v Rajhradě. Je jí kolekce nazvaná Vesmír česko-slovenského fotografa Rudo Prekopa.


Košický rodák je vedoucím atelieru FAMU a při zpracování svých imaginativních záběrů využívá klasickou techniku gelatin silver printu. Následně, tedy od 17. 8. do 30. 9., ji vystřídá dvojvýstava Jindřicha Buxbauma a Jana Suchardy. Původně automechanik a majitel servisu Buxbaum systematicky mapuje i své vlastní judaistické kořeny. V Rajhradě proto návštěvníkům představí svůj mnohočetný portrét současného každodenního života chasidské komunity. Na jedné z cest po evropských koncentračních táborech, kde si své prožil i Buxbaumův tatínek, jej doprovázel artdirektor Photogenie Sucharda. Tak vznikla emotivní série, kterou její autor lakonicky nazval Osvětim. Letošní výstavní cyklus Photogenie v Památníku bude na podzim pokračovat hlavní letošní fotovýstavou s vernisáží 16. října.

Prekop1

muzeum brnenska

Muzeum
Brněnska

příspěvková organizace
více informací
vila low beer

Vila
Löw-Beer

v Brně
více informací
mohyla miru

Památník

Mohyla
míru
více informací

Podhorácké
muzeum

klášter porta coeli
více informací
podhoracke muzeum

Muzeum v
Ivančicích

lapidárium
více informací
muzeum ivancice

Muzeum
ve Šlapanicích

scholasterie
více informací
muzeum slapanice

partner jihomoravsky kraj partner asociace muzeii partner cesky rozhlas

All Rights Reserved Muzeum Brněnska © 2020, Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.